Házi segítségnyújtás
Az ellátás szabályozása, és az ellátásra való jogosultság megállapítása a helyi rendelet szerint történik:
23. § (1) Házi segítségnyújtás keretében a szolgáltatást igénybe vevő személy saját lakókörnyezetében kell biztosítani a Szt. rendelkezései szerint az önálló életvitel fenntartása érdekében szükséges ellátást.
(2) A Szt.-ben meghatározottak szerint biztosítandó házi segítségnyújtásról Isaszeg Város Önkormányzat Képviselő-testülete, az általa fenntartott Isaszegi Humánszolgáltató Központ útján gondoskodik, mely intézmény a házi segítségnyújtás igénybevételét megelőzően vizsgálja a gondozási szükségletet.
Az ellátásra való igényt a Humánszolgáltatónál lehet jelezni e-mailben, telefonon, személyesen. Az ellátásra jelentkező személlyel történt személyes beszélgetésen a hozzátartozók is jelen vannak, akkor kerül kitöltésre a kérelem is. Szintén akkor kerülnek pontosításra az ellátás részletei is.
A dokumentumtárból lehet letölteni, illetve személyesen a Humánszolgáltatótól kérni Kérelem nyomtatványt.
(3) A Szt.-ben meghatározottak szerint biztosított házi segítségnyújtás igénybevételére irányuló kérelmet formanyomtatványon kell benyújtani az intézményvezetőnél, aki a szolgáltatás nyújtására írásos megállapodást köt az ellátottal. A kérelemhez csatolni kell az egészségi állapotról szóló háziorvosi igazolást.
A dokumentumtárban megtalálhatók a nyomtatványok (kérelemnyomtatványban, de külön is, illetve a Gondozási-szükséglet értékelő adatlap).
(4)21 A házi segítségnyújtásért térítési díjat kell fizetni, a rendelet 1. mellékletében írt intézményi térítési díjak alapul vételével. A házi segítségnyújtás intézményi térítési díja az Szt.-ben foglaltak alapján kerül meghatározásra. A személyi térítési díj az ellátottak jövedelme alapján az alábbiak szerint kerül megállapításra. A térítési díj
(5) A házi segítségnyújtás keretében végzett étel házhoz szállítását annak lehet biztosítani, aki a háziorvos igazolása, valamint a szociális ellátást nyújtó intézmény környezettanulmánya szerint arra rászorult, különös tekintettel egészségi állapotára, valamint arra, hogy a kérelmező egyedül élő-e, rendelkezik-e tartási szerződéssel. E körülmények fennállását az intézményvezető évente, vagy szükség szerint felülvizsgálja.
(6) Házi segítségnyújtás esetében a gondozási szükséglettel nem rendelkező személy is ellátható, ha az ellátást igénylő vagy a térítési díjat megfizető más személy írásban vállalja a szolgáltatási önköltséggel azonos mértékű személyi térítési díj megfizetését, és ellátása nem veszélyezteti a gondozási szükséglettel rendelkező lakosok megfelelő ellátását.